Zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej.

W związku ze zmniejszoną ilością pasażerów podróżujących komunikacją zbiorową od soboty 21 marca ZDiTM wprowadza zmiany w rozkładach jazdy i nowe godziny funkcjonowania kas biletowych. Prosimy o dokładne planowanie podróży.

TRAMWAJE

W dni powszednie obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy z 20-minutową częstotliwością kursowania. W soboty, niedziele i dni świąteczne obowiązywać będzie rozkład jazdy dla Nowego Roku, Wielkanocy i Bożego Narodzenia.

Dodatkowo:

  • linia 1 – w godzinach 9-14 i 18-23 pojedzie trasą skróconą do Zajezdni Pogodno,
  • linia 8 – po godz. 20 kursuje na skróconej trasie Gumieńce – Dworcowa (ostatni kurs z Turkusowej 20:27),
  • linia 10 – kursuje w godzinach 6-17:30,
  • linia 11 – kursuje do godz. 20 (ostatnie kursy: 19:56 z Ludowej i 20:27 z Potulickiej),
  • linia 12 – w godzinach 7-8 i 14:30-16:30 kursuje co 10 minut

AUTOBUSY

  • W dni powszednie na następujących liniach wprowadzony zostaje rozkład sobotni: A, B, 51, 52, 53, 54, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 64, 65, 66, 67, 69, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 79, 82, 84, 85, 87, 93, 96, 97, 102, 893 
  • W dni powszednie na linii 86 obowiązywać będzie świąteczny rozkłady jazdy
  • Linie zawieszone: 4, 14, G, H, 78, 94, 109, 110, 111
  • W dni powszednie na następujących liniach obowiązuje dotychczasowy rozkład jazdy: C, 62, 63, 68, 70, 80, 81, 83, 88, 91, 101, 103, 105, 106, 108, 121, 122, 123, 124,   
  • Na linii 107 w dni powszednie obowiązywać będzie rozkład jazdy dla okresu lipiec – sierpień
  • W dni powszednie na liniach 901904 i 908 obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w okresie wolnym od nauki w szkołach
  • Na linii 812 w dni powszednie obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy z 10 – minutową częstotliwością kursowania
  • W soboty na linii 62 i 72 obowiązuje dotychczasowy rozkład jazdy
  • W niedziele handlowe na linii 62 obowiązuje dotychczasowy rozkład jazdy
  • W niedziele i dni świąteczne linia 72 nie kursuje
  • Na wszystkich liniach nocnych przez cały tydzień od 21/22.03.2020r. będzie obowiązywał rozkład jazdy realizowany od niedzieli do środy
  • W soboty i dni świąteczne na wszystkich liniach autobusowych (oprócz linii 62 i 72) i tramwajowych obowiązywać będzie rozkład jazdy dla Nowego Roku, Wielkanocy i Bożego Narodzenia
  • W związku z ograniczeniem kursowania, w ramach możliwości na wszystkie linie sugerowane jest ekspediowanie pojazdów MEGA przegubowych

 

KASY BILETOWE

Od 23.03.2020r. do odwołania kasy biletowe w soboty i niedziele będą nieczynne. W pozostałych dniach według następującego planu:

  • KLONOWICA: 7:30 – 15:30
  • BASEN GÓRNICZY: 10:00 – 17:15
  • BRAMA PORTOWA: 10:00 – 17:15
  • KOŁŁĄTAJA: 10:00 – 17:15
  • KRZEKOWO: 10:00 – 17:15
  • PL. RODŁA: 10:00 – 17:15
  • PODJUCHY: 10:00 – 17:15
  • POMORZANY: 10:00 – 17:15
  • SŁONECZNE: 10:00 – 17:15
  • TURKUSOWA: 10:00 – 17:15
  • POLICE: 10:00 – 17:15
  • TURZYN – nieczynne
  • KALINY – nieczynne