Szanowni Państwo,
Informujemy, iż od dnia 1.04.2025 r. realizujemy projekt pt. „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ – NIESŁYSZĄCEJ”.
Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podstawie umowy umowy UM/PW9/2024/2/O_ZACHODNIOPOMORSKI/4823 z dnia 20.05.2024 r. oraz „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” współfinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin w ramach umowy CRU 23/0003467 z dnia 02.01.2024 r.
Projekt realizowany jest w okresie 01.04.2024 do 31.03.2025 r.
Cel i wsparcie jakie można uzyskać w ramach projektu
- Zwiększanie samodzielności osób z niepełnosprawnością słuchową (i współistniejącymi niepełnosprawnościami);
- wspomaganie ich niezależnego życia, wyrównywanie szans w życiu codziennym, społecznym, zawodowych;
- przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu;
- niwelowanie barier w komunikowaniu się poprzez realizację usług asystencji osobistej.
Kto może wziąć udział w projekcie
Projekt jest kierowany do osób spełniających następujące warunki:
- dorosłych osób z niepełnosprawnością słuchową, legitymujących się ważnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym zgodnie z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 r..); główny nacisk kładziony jest na osoby nieposługujące się mową dźwiękową, głównie z głuchotą prelingwalną, dla których formą kontaktu z otoczeniem jest język migowy;
- zamieszkujący teren województwa zachodniopomorskiego.
Wsparcie kierowane jest do osób u których schorzenie w stopniu umiarkowanym lub znacznym ogranicza zdolność do samodzielnej egzystencji, wymagających opieki i pomocy innej osoby, czy korzystania z systemu środowiskowego wsparcia, u których niepełnosprawność powoduje zaburzenia funkcji organizmu oraz ograniczenia w czynnościach życiowych i aktywności społecznej.
UWAGA!!
Do projektu kierowane są osoby NIE KORZYSTAJĄCE ze wsparcia finansowanego przez PFRON, czy usług opiekuńczych. Liczba beneficjentów projektu jest ograniczona do 50 osób.
Kwalifikacja do uczestnictwa w projekcie odbywa się na zasadzie rozmowy wstępnej z potencjalnymi beneficjentami: przedstawienie założeń projektu, określenie przez organizatora warunków uczestnictwa w projekcie, określenia potrzeb beneficjenta w zakresie asystentury.
Dokumentem potwierdzającym zakwalifikowanie jest, każdorazowo, Karta Beneficjenta Ostatecznego Projektu wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i ujęcie danych w aplikacji Ewidencja Godzin Wsparcia. Osoby chętne do wzięcia udziału w projekcie będą zobowiązane do dostarczenia kserokopii orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
Jak się z nami skontaktować
Więcej informacji na temat projektu można uzyskać:
- pod numerem telefonu 91 423 26 75,
- SMS/Whatsapp/Signal: 698 900 509, 607 307 334 na terenie Szczecina i Wałcza oraz ich okolicach,
- SMS/Whatsapp: 513 533 210 na terenie Koszalina i okolice,
- email: biuro@pzg.szczecin.pl,
- osobiście w placówkach.
Osoby chętne do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy do placówek Oddziału:
- Ośrodek Rehabilitacji i Wsparcia Społecznego Niesłyszących, 70-412 Szczecin, al. Niepodległości 22/8 (5 piętro);
- Terenowego Ośrodka Rehabilitacji i Wsparcia Społecznego Niesłyszących, 75-626 Koszalin, ul. Gen. Andersa 24;
SERDECZNIE ZAPRASZAMY CHĘTNE OSOBY!