Uwaga oszuści

Szanowni Państwo.

Docierają do nas informacje o osobach, które rzekomo na rzecz i w imieniu Polskiego Związku Głuchych, zbierają datki i proszą o wsparcie finansowe. Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych niniejszym oświadcza, że nie prowadził dotąd i nie prowadzi obecnie żadnej publicznej zbiórki w gotówce ani w naturze.

Informujemy również, że Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych nie wydawał żadnych identyfikatorów upoważniających do reprezentowania naszego Stowarzyszenia w powyższej sprawie.

Żadni niesłyszący podopieczni naszej organizacji nie kwestują w naszym imieniu w miejscach publicznych. Nie zbieramy także żadnych informacji czy danych osobowych od osób prywatnych. Działania prywatnych osób, które identyfikują się z tą akcją w imieniu naszego Stowarzyszenia są nielegalne i niezgodne z prawem.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości czy akcja, którą chcą Państwo wesprzeć jest legalna to informacje o zarejestrowanych zbiórkach publicznych znajdują się pod adresem zbiorki.gov.pl (na portalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji). Każdy obywatel ma bezpośredni dostęp do informacji o tym, kto i na co zbiera środki. Organizatorzy zbiórek zgłaszają tu swoje zbiórki. Na portalu tym publikują także sprawozdania ze zbiórki.

Osoby chcące wesprzeć jakąkolwiek organizację pożytku publicznego mogą to zawsze uczynić w sposób bezpieczny, poprzez wpłacenie darowizny na jej rachunek bankowy.

Apelujemy o czujność !

W razie podejrzeń, że ktoś próbuje wyłudzić od Państwa dane osobowe, numery kont bankowych czy gotówkę, można zwrócić się o pomoc pod alarmowy numer telefonu 112!